Diecezjalne Święto Rodziny

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka i Biskupa Płockiego Piotra Libery, w diecezji płockiej w dn. 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych przedsięwzięciach, organizowanych przez Wydział ds. Rodzin, Wydział Duszpasterski oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (SRKDP). Liczymy szczególnie na Państwa obecność w czasie sobotniej konferencji, która jest częścią spotkania Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich oraz elementem formacji stałej doradców życia rodzinnego.

Poniżej przedstawiamy program obchodów.

3 czerwca (piątek)

19.00 Teatr Dramatyczny w Płocku: spektakl Sekretarka na podstawie Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej. Koszt biletu 35 zł. 

4 czerwca (sobota)

10.00-13.00  Opactwo Pobenedyktyńskie (Kuria Diecezjalna) w Płocku: sesja naukowa Dziedzictwo społeczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Udział bezpłatny. Program:

 • dr hab. Rafał Łatka (IPN w Warszawie – Biuro Badań Historycznych) – Kardynał Stefan Wyszyński nauczycielem patriotyzmu 
  i wolontariatu
 • ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. ucz. (UKSW w Warszawie) – Aktywny senior na szlakach dziejów małych Ojczyzn
 • ks. dr Wojciech Kućko (UKSW w Warszawie, dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, asystent kościelny SRKDP) ­– Kardynała Stefana Wyszyńskiego nauczanie o wojnie i pokoju 
  a Magisterium Kościoła w czasach papieża Franciszka
 • mgr Ewa Kozłowska-Głębowicz (Bractwo św. Antoniego z Padwy przy Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy 
  w Ratowie) – Sposoby pozyskiwania środków na aktywizację patriotyczną seniorów
 • dyskusja

5 czerwca (niedziela) – Diecezjalne Święto Rodziny

11.30 Bazylika Katedralna w Płocku: Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery

12.30 X Marsz dla Życia i Rodziny z placu przed Bazylią Katedralną do Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku (ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2)

13.30 Ogród Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku: Festyn Rodzinny (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek)

Prosimy o potwierdzenie udziału w wybranych wydarzeniach do dn. 27 maja 2022 r. na adres mailowy:rodzina@diecezjaplocka.pl lub na tel. 505 079 260. Cieszymy się na spotkanie w Płocku oraz wspólne, radosne zamknięcie obchodów Roku Rodziny. Liczymy także na koleżeńskie przekazanie powyższych informacji osobom nieposiadającym maila.

Z serdecznymi pozdrowieniami paschalnymi 

ks. dr Wojciech Kućko, Dyrektor Wydziału ds. Rodzin
dr Witold J. Wybult,  Prezes SRKDP    

                                

                          

                                                                 

Skip to content