IV Diecezjalny Konkurs na Dywan Kwiatowy – Boże Ciało 2024

Wydział ds. Rodzin oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej serdecznie zapraszają do udziału w IV Diecezjalnym Konkursie na Dywan Kwiatowy. Zasady konkursu są następujące:

  1. Warunkiem udziału w przedsięwzięciu jest przygotowanie dywanu kwiatowego z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) w kościele parafialnym, kaplicy, na trasie procesji lub przy ołtarzu zbudowanym na czas procesji. Uroczystość przypada w tym roku dnia 30 maja.
  2. Dywan powinien składać się w większości z żywych roślin.
  3. Należy wykonać zdjęcie dywanu i przesłać je na adres mailowy: rodzina@diecezjaplocka.pl do dnia 15 czerwca 2024 r.
  4. Zgłoszenie powinno być przesłane za pośrednictwem księdza proboszcza parafii. Należy w nim napisać także nazwę parafii, której przedstawiciele wykonali dywan kwiatowy, a także długość i szerokość dywanu. Jeśli zgłoszonych będzie kilka dywanów z jednej parafii, należy podać oddzielnie wymiary każdego z dywanów.
  5. W konkursie zostaną przyznane statuetki i nagrody pamiątkowe dla parafii.
  6. Przesłanie zdjęcia na wyżej wskazany adres jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację fotografii na stronie Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz w innych mediach diecezji płockiej.

Instrukcje do wykonania dywanu proponuje Fundacja Orszak Trzech Króli: 

https://bozecialo.info.pl/18-dywany-kwiatowe.html

https://bozecialo.info.pl/userfiles/files/Przygotuj%20dywan%20kwiatowy%20-%20instrukcja.pdf

Instrukcje w postaci filmów:

Skip to content