Konferencja w 40. rocznicę Familiaris consortio

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Misja rodziny we współczesnym świecie. 40-lecie adhortacji Familiaris consortio”, 15 maja 2021 r.

Posynodalna adhortacja Familiaris consortio, wydana 22 listopada 1981r. zdecydowanie wpłynęła na obraz duszpasterstwa małżeństw i rodzin w Polsce.  Wiele kierunków duszpasterskich zaproponowanych w tym dokumencie zostało podjętych w realiach duszpasterskich diecezji. Czy jednak wszystkie? Czy jej recepcja nie okazała się tylko częściowa? Warto odczytywać na nowo tę adhortację w świetle nowych realiów duszpasterskich i znaków czasu. Okazją do tego jest 40-lecie wydania tego dokumentu, które obchodzimy w 2021r. Dlatego w tym roku pragniemy spojrzeć na aktualną rzeczywistość duszpasterstwa małżeństw i rodzin poprzez wybrany aspekt organizując Ogólnopolską Konferencję Naukową „Misja rodziny we współczesnym świecie. 40-lecie adhortacji Familiaris consortio”, która odbędzie się 15 maja 2021r. w Tarnowie. Treść konferencji skoncentrowana jest szczegółowo na uczestnictwie rodziny chrześcijańskiej w życiu i misji Kościoła (FC 49-64). Jest to jedno z czterech zadań rodziny chrześcijańskiej, które w Familiaris consortio, wymienia św. Jan Paweł II. Treść konferencji ma ukierunkowanie praktyczne i zawężona jest do powyższego aspektu. Konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Prelegenci spotkają się w Wyższym Seminarium Duchowym w Tarnowie, uczestnicy zaś poprzez transmisję realizowaną przez telewizję Synaj.tv. Konferencja odbędzie się dokładnie w dniu, kiedy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993r.  Niech to będzie szczególna okazja głoszenia Ewangelii rodziny całemu światu. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej konferencji poprzez uruchomienie w dniu rozpoczęcia wydarzenia, poniższego linku: https://youtu.be/jr8GAfnBwfo lub skanując kod QR umieszczony na plakacie. 

Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII
Dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie

Ks. dr Piotr Cebula
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie 

Skip to content