Ks. Biskup zaprasza na Marsze dla Życia

Zapraszamy do udziału w VI Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku – 11 czerwca br.

Startujemy z kościoła św. Dominika (“Górki”), a meta w parafii św. Benedykta na Radziwiu.

Zapraszamy!

SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO
do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny

  • w dekanatach: bielskim, gąbińskim, płockim wschodnim i płockim zachodnim:

Drodzy Diecezjanie, mieszkańcy Płocka i okolic!
Już po raz szósty dn. 11 czerwca br. ulicami Płocka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia katolickie naszego miasta oraz inne organizacje i władze samorządowe. W tym roku rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12:30 w kościele św. Dominika („na Górkach”), a następnie ul. Kościuszki, pl. Gen. J. Dąbrowskiego, ulicami Warszawską i Mostową oraz Mostem Legionów J. Piłsudskiego przejdziemy do parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
Zapraszam do licznego udziału w tym Marszu całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków, świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów, Kleryków oraz Sióstr Zakonnych naszego miasta. Niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej płockiej parafii! Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu.
Na czas dobrych przygotowań do tego dzieła na rzecz Życia i Rodziny z serca Wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, dnia 28 maja 2017 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

  • w pozostałych dekanatach diecezji:

Drodzy Diecezjanie!
W tych dniach w wielu miejscowościach naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, w które włączają się Ruchy i Stowarzyszenia katolickie oraz inne organizacje i władze samorządowe.
Zapraszam do licznego udziału w tych Marszach całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów i Sióstr Zakonnych. Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu.
Na czas dobrych przygotowań do tego dzieła na rzecz Życia i Rodziny z serca Wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!
Płock, dnia 28 maja 2017 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Zarządzenie: Słowo Biskupa Piotra proszę odczytać wiernym w niedzielę 4 czerwca 2017 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych.
Płock, dn. 28 maja 2017 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

 

Pozdrawiamy i gratulujemy innym Organizatorom Marszy w diecezji płockiej: w Ciechanowie, Mławie, Pułtusku i Płońsku. Powodzenia!

Skip to content