Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy

Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej organizuje lotniczą Diecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich. W dniach 22-28 września 2017 r. nawiedzimy Awillę, Segowię, Santiago de Compostela, Fatimę, Sinitrę, Lizbonę, El Escorial, Madryt. Zapisy do 31 maja 2017 r. pod nr tel. (24) 262 85 99. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dzień 1

8.40 – zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie (o godz. 10.40) wylot do Madrytu. Wylot jest planowany z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po przylocie do Madrytu udamy się autokarem do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Na nocleg udamy się do Segowii.

Dzień 2

Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Odbędziemy spacer po tej starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę na pewne pole (z łaciny „campus stellae” to pole gwiazdy, stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego Apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych udamy się do Fatimy. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej. Nocleg w Fatimie.

Dzień 4

Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie – miejscu kultu Maryjnego – celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem Maryi). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium. Następnie przejedziemy do najbardziej na zachód wysuniętego punktu Europy – Cabo da Roca, skąd udamy się do Sintry. W Sintrze zwiedzimy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira) – rezydencję książąt portugalskich (wstęp około 6 €). Odbędziemy spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Z Sinitry przejedziemy do Lizbony. Stolica Portugalii to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz wspaniałą dzielnicę wzniesioną po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. W tej właśnie dzielnicy, która jest sercem miasta przewidziany jest czas wolny. Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Nocleg w okolicach Lizbony.

Dzień 6

Z okolic Lizbony, po śniadaniu, udamy się do San Lorenzo de El Escorial, gdzie znajduje się monumentalny zespół pałacowo-klasztorno-biblioteczny. Cały kompleks wzniesiono u podnóża łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama. Stanowić on miał m.in. ośrodek badań kontrreformacji oraz główną nekropolię hiszpańskich monarchów. Miejscu temu patronuje św. Wawrzyniec (San Lorenzo). Po zwiedzeniu Pałacu i Bazyliki (wstęp około 10 €) udamy się na nocleg w okolicach Madrytu.

Dzień 7

Tego dnia udamy się do Madrytu – stolicy Hiszpanii. W Madrycie planujemy spacer od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na lotnisko, skąd odlecimy o godz. 15.25 do Polski. Zakończenie pielgrzymki na lotnisku w Warszawie planowane jest około godz. 19.30.

CENA: 1890,00 PLN + 380,00 EURO

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Płockiej. Przy zgłoszeniu wpłacamy zaliczkę w wysokości 500,00 PLN na rachunek biura pielgrzymkowego:

„AnDa” Radosław Bajon, Rynek 25, 63-910 Miejska Górka,

nr rachunek bankowy: 27 1500 2110 1221 1000 8124 0000 tytułem:

„Płock-Fatima 2017” oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika.

Pozostałą część należności w złotówkach (1390,00 PLN) do końca czerwca 2017 r. na to samo konto co wyżej. Kwotę w Euro (380,00 Euro) należy wpłacić w czasie trwania spotkania uczestników przed wyjazdem. Spotkanie takie przewidziane jest około połowy sierpnia i jego termin będzie zakomunikowany wszystkim osobom zgłoszonym. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2017 r.

ŚWIADCZENIA:

  • Autokar z klimatyzacją
  • Przelot samolotem
  • Obsługę pilota ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych.
  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej *** pokoje 2 lub 3 osobowe (do pokoju jednoosobowego dopłata 290 €).
  • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (koszty leczenia).
  • Wyżywienie: śniadanie od 2 do 7 dnia (w dniu 7 możliwy pakiet śniadaniowy), posiłki wieczorne od 2 do 6 dnia.

UWAGI:

  • Wstępy opłaca uczestnik jeżeli z nich korzysta.
  • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania wyjazdu.
  • Uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych.
  • Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.
Skip to content