Nowe logo i nowa strona watykańskiego urzędu

Z tak ciekawie przedstawionej współzależności – świeccy stanowią „kolumny” podtrzymujące Kościół, a ten ich ogarnia, otacza rodziny opieką – rodzi się życie. Na nowym logo jest ono ukazane jako kwitnąca gałązka, która przedłuża kolumnadę Berniniego.

11 lipca została udostępniona nowa strona internetowa watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Funkcjonuje w tym momencie w pięciu językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i portugalskim. W tym samym czasie uruchomiono konto na Twitterze, na Instagramie, kanał w serwisie YouTube oraz na Flickr.

Zaprezentowano również całkowicie nowe logo tej dykasterii, zaprojektowane przez Annę Formaggio. Przedstawia ono świeckich, którzy wspierają kolumnadę Berniniego na placu św. Piotra w Watykanie. Cała kolumnada, niczym ramionami, obejmuje rodziny – grupę ludzi, złożoną z kobiet, mężczyzn, dzieci, młodzieży i starszych. Inaczej mówiąc, obejmuje świeckich, którzy „stanowią olbrzymią większość Ludu Bożego” (Evangelii gaudium, n. 102).

 Z tak ciekawie przedstawionej współzależności – świeccy stanowią „kolumny” podtrzymujące Kościół, a ten ich ogarnia, otacza rodziny opieką – rodzi się życie. Na nowym logo jest ono ukazane jako kwitnąca gałązka, która przedłuża kolumnadę Berniniego.

W menu głównym nowej strony internetowej odnajdziemy następujące działy: Dykasteria, Świeccy, Rodzina i Życie. W pierwszym z nich, obok informacji personalnych, zamieszczono dokumenty papieskie, regulujące działalność tego watykańskiego organu.

Bardzo bogata jest część poświęcona świeckim. Zawiera informacje na temat Światowych Dni Młodzieży, wykaz międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających świeckich, opis procedury zakładania lub legalizowania międzynarodowych stowarzyszeń wiernych. Ponadto są tu linki do dokumentów Kościoła na temat świeckich, bogaty wybór tekstów teologicznych o powołaniu kobiety, jak również przemówienia papieskie o sporcie.

W dziale „Rodzina” można odnaleźć dane na temat Światowych Spotkań Rodzin (najbliższe będzie miało miejsce w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. w Dublinie w Irlandii) oraz teksty Magisterium Kościoła i teksty patrystyczne, traktujące o rodzinie.

Zakładka „Życie” zawiera teksty Magisterium Kościoła, mówiące o życiu oraz linki do ważnych stron internetowych na ten temat. W innych sekcjach dodatkowych zamieszczono wiadomości bieżące, zdjęcia, filmy wideo, informacje z wizyt biskupów Ad limina Apostolorum oraz przegląd prasy światowej.

Na stronie głównej dodano także linki do dwóch instytucji współpracujących z Dykasterią: Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną oraz Papieskiej Akademii Pro Vita.

Tekst pochodzi ze strony Aleteia.pl.

Skip to content