Nowe wydania pomocy dla narzeczonych

Ukazały się nowe wydania dwóch książeczek, które są integralną pomocą do przeprowadzenia „Spotkań dla narzeczonych” w diecezji płockiej. Są to dwie kolejne pozycje „Biblioteki Duszpasterstwa Rodzin”, założonej wraz z powstaniem Wydziału ds. Rodzin. Obydwie publikacje są wydane w poręcznym formacie B6.

„Modlitewnik i praktyczne rady dla narzeczonych” to drugie, zupełnie zmienione wydanie znanej już w diecezji płockiej książeczki. Została ona zrewidowana pod względem praktyki duszpasterskiej. W ośmiu częściach zostały zawarte: praktyczne rady na temat przygotowania do sakramentu małżeństwa, propozycja modlitwy „Triduum przed uroczystością zaślubin”, formularz „Błogosławieństwa pary młodych przed ślubem przez rodziców”, opis obrzędów sakramentu małżeństwa podczas Mszy św., duży wybór czytań mszalnych i modlitwy powszechnej, wreszcie kilka informacji o św. Walentym i innych patronach zakochanych oraz kilka modlitw dla narzeczonych. Teksty opracował ks. Wojciech Kućko.

„Vademecum narzeczonych” to nowa, zrewidowana wersja „Indeksu dla narzeczonych”. Zawiera: tekst zobowiązania, składanego na piśmie w kancelarii parafialnej; materiały do spowiedzi, w tym wskazówki do rachunku sumienia; formularz zaświadczenia o odbyciu koniecznego przygotowania; pacierz katechizmowy oraz modlitwę narzeczonego i narzeczonej. Redaktorem wydania jest ks. Wojciech Kućko.

Okładki obydwu książek zdobią fragmenty polichromii Władysława Drapiewskiego z Bazyliki Katedralnej w Płocku: „Wesele w Kanie Galilejskiej” oraz „Zaślubiny Maryi i Józefa”.

Książki do nabycia: w Wydziale ds. Rodzin, w Hurtowni „Sacerdos” oraz w Płockim Instytucie Wydawniczym.

Zajrzyj do środka publikacji: “Modlitewnik i praktyczne rady” oraz “Vademecum narzeczonych”.

 

Skip to content