Nowy projekt Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej

27a1.png„Każde pokolenie chce zmienić świat” – wspólne potrzeby różnych pokoleń to projekt, do którego realizacji przygotowuje się Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Działania będą współfinansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. 

Pierwotnie zadanie miało być realizowane począwszy od maja 2020 r., jednak z racji na ogłoszony w Polsce stan epidemii, ogłoszenie wyników konkursu zostało przeniesione na połowę lipca 2020 r. W ramach zamierzonych działań projektowych stowarzyszenie zaprosi do uczestnictwa w ciekawych propozycjach przedstawicieli różnych pokoleń (dzieci, dorosłych i seniorów). Celem głównym realizowanego zadania ma być przełamywanie barier międzypokoleniowych poprzez uczestnictwo beneficjentów w szeroko pojętych działaniach kulturalnych. 

27a1.pngJuż niebawem rozpocznie się rekrutacja do poszczególnych planowanych wydarzeń. Wśród wielu innych propozycji Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zorganizuje wyjazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie oprócz zwiedzania obiektu uczestnicy będą brali udział w lekcji pt. „Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku”. Kolejną wycieczką będzie wyjazd do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. W planie pobytu w ośrodku chopinowskim jest zwiedzanie pałacu i parku oraz wspólne oglądanie filmu związanego z F. Chopinem. 

Około świąt Bożego Narodzenia odbędą się warsztaty malowania bombek choinkowych i tworzenia stroików świątecznych, których celem ma być podkreślenie wagi rodzinnego obchodzenia świąt również poprzez właściwe przygotowanie się do nich, np. przez wspólnie spędzony czas podczas wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Wydarzeniem kulminacyjnym i kończącym projekt będzie koncert kolęd Zespołu Moja Rodzina w parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku, na który już dziś zapraszamy wszystkich uczestników zadania oraz inne chętne osoby. 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zachęca do tego, aby osoby zainteresowane bezpłatnym uczestnictwem w działaniach projektu śledziły na bieżąco wiadomości na stronie www.srkplock.pl.

Witold Wybult
Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Diecezji Płockiej

Skip to content