Różaniec narzeczonych w czerwcu: papieski odpust

W intencji modlitewnej na miesiąc czerwiec Papież zauważa, że małżeństwo, które stanowi wielkie marzenie Boga dla człowieka jest wspaniałą przygodą na całe życie. Mężowi i żonie każdego dnia towarzyszy Jezus, który jest oparciem w ponurych i trudnych dniach wspólnej podróży. (za www.vaticannews.va).

Papież Franciszek zachęca także, aby miesiąc czerwiec w sposób szczególny był zachętą do wspólnej modlitwy różańcowej dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej na Rok Świętego Józefa czytamy:
“Najważniejszym wymiarem powołania Józefa było pełnienie funkcji stróża Świętej Rodziny z Nazaretu. Aby wszystkie rodziny chrześcijańskie czuły się wezwane do tworzenia tej samej atmosfery jedności, miłości i modlitwy, w której żyła Święta Rodzina dar Odpustu zostaje udzielony rodzinom oraz narzeczonym, którzy odmówią modlitwę różańcową.”

Narzeczeni, którzy w miesiącu czerwcu odmówią wspólnie różaniec mogą otrzymać odpust zupełny z zachowaniem podstawowych warunków.

Poniżej udostępniamy rozważania różańcowe dla narzeczonych, przygotowane przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Materiały są dostępne w trzech językach: angielskim, włoskim i hiszpańskim. Wkrótce pojawi się wersja polska.

Rosary for engaged couples: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/en/news/amorislaetitia/pregare-insieme-il-rosario–una-proposta-audace-.html

Rosario per i fidanzati: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/it/news/amorislaetitia/pregare-insieme-il-rosario–una-proposta-audace-.html

Rosario para namorados: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/pt/news/amorislaetitia/pregare-insieme-il-rosario–una-proposta-audace-.html

Skip to content