Tydzień modlitw o ochronę życia

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przedstawiło inicjatywę Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Rozpocznie się on w liturgiczną uroczystość św. Józefa (19 marca), a zakończy w liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca), która jest także Dniem Świętości Życia. Inicjatywa posiada rekomendację Konferencji Episkopatu Polski. Codziennie można odmawiać litanię do św. Józefa, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie. Zachęcam, aby zaprosić do wspólnej modlitwy parafian, członków rodziny, przyjaciół, znajomych ze wspólnot.

Materiały w postaci broszury informacyjnej, plakatu i innych pomocy można pobrać z wirtualnego dysku: https://drive.google.com/drive/folders/1oUpRcZeBDvsOq84GU36GwLbVrAfgJpzX

Więcej informacji pod adresem:

Zachęcam do rozpropagowania tych treści w mediach społecznościowych i na stronach internetowych parafii. Tydzień ten może być dobrym wprowadzeniem duchowym do rozpoczynającego się dn. 19 marca br. „Roku Rodziny Amoris laetitia” oraz trwającego od 8 grudnia ub. roku „Roku św. Józefa”.

Skip to content