XVI pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli

Wierni płockich parafii pielgrzymowali dn. 23 kwietnia 2022 r. pieszo do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy. Wspólnie modlono się za rodziny, a także w intencji pokoju w Ukrainie. – Jesteśmy za „Ewangelią Życia” – podkreślił ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Piesza Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli w parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy odbyła się po raz 16. Płocczanie wyruszyli tradycyjnie z parafii pw. św. Stanisława Kostki. Zanosili prośby za własne rodziny, za rodziny z diecezji oraz w intencji pokoju w Ukrainie, w Polsce i na świecie. W miejscu, gdzie od lat trwa kult patronki życia, Mszy św. z udziałem pielgrzymów przewodniczył ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin, asystent Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, dyrektor wydziału ds. rodzin w Kurii Diecezjalnej. Celebrans przypomniał zebranym, że w tym roku mija 60 lat (28 kwietnia) od śmierci i 100 lat (4 października) od urodzin św. Joanny Beretty Molli: – Te rocznice motywują nas do dziękczynienia za dar i przykład jej życia oraz za to, że w naszych czasach Bóg dał nam takiego świadka wiary i życia. Przychodząc do tych relikwii potwierdzamy, że jesteśmy po stronie „Ewangelii Życia”, o której mówił św. Jan Paweł II i chcemy tę „Ewangelię Życia” nieść i pokazywać innym – powiedział podczas kazania. Po Mszy św. pątnicy modlili się nowenną do św. Joanny i uczcili jej relikwie: – Pomodliliśmy się za nasze rodziny, a jest o co i za kogo się modlić. W każdej rodzinie mogą być przecież kłopoty, chociażby dotyczące relacji międzyludzkich, trudne oczekiwanie na dziecko, problemy zdrowotne. Św. Joanna jest osobą, która tego wszystkiego doświadczyła – powiedział Andrzej Mejer, który przed laty zainicjował pielgrzymkę. 

Pielgrzymka do Płocka-Imielnicy została zainicjowana przed siedemnastu laty przez małżonków Leonardę i Andrzeja Mejerów – członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a także ówczesnego proboszcza „Stanisławówki” ks. Jacka Wilczewskiego. Od tamtego czasu, zawsze na przełomie kwietnia i maja, płocczanie wędrują do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli z różnymi rodzinnymi intencjami. – W każdą niedzielę o godzinie 18.30 w parafii w Płocku-Imielnicy odprawiana jest Msza św. rodzinna, dziękczynno-błagalna, w intencjach spisanych i złożonych przed ołtarzem św. Joanny Beretty Molli. Po niej trwa nowenna dziękczynno-błagalna. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca można złożyć tam przyrzeczenia Duchowej Adopcji – przypomniał dr Witold J. Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Cyt. za: ekai.pl

Skip to content