2. Płockie Walentynki

Świadectwo pary małżeńskiej, konferencja o miłości Boga i adoracja Najświętszego Sakramentu znalazły się w programie II Płockich Walentynek w Farze, zorganizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin diecezji płockiej. Wierni modlili się w obecności relikwii św. Walentego.

W II Płockich Walentynkach w Farze wzięły udział małżeństwa, narzeczeni, zakochani oraz wszyscy chętni, chcący pomodlić się do Boga – Źródła Miłości. Modlitewnemu nabożeństwu towarzyszyły relikwie św. Walentego, pochodzące z parafii Korzeń.

W programie znalazła się m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali serca z napisem: „Moją miłością jest…”.

Konferencję o miłości, w oparciu o „Hymn o miłości” św. Pawła wygłosił diakon Adam Kowalski z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Powiedział, że miłością potężniejszą od wszelkiej miłości ludzkiej – jest miłość, jaką daje Bóg. Miłość pomiędzy kobietą a mężczyzną jest piękna, gdy „jest budowana na fundamencie Bożej miłości”. Związek małżeński „może stać się wówczas arcydziełem”.

„Dom małżonków, którzy zapraszają do swojego związku Boga, staje się przystanią nie tylko dla ich dzieci, bliższej i dalszej rodziny, ale także dla wielu innych ludzi” – powiedział diakon.

Świadectwo wspólnego życia wygłosili Maria i Wojciech Muczyńscy z Domowego Kościoła. Opowiedzieli o 10 latach wspólnego życia, w tym o wychowywaniu czworga dzieli. Małżonkowie przyznali, że na pierwszym miejscu w życiu musi być Bóg, na drugim współmałżonek, a dopiero potem dzieci. Ich dzieci również się tego uczą „przez wspólną modlitwę, pracę i działanie w rodzinie”.

O oprawę muzyczną II Płockich Walentynek w Farze zadbał zespół „Ruah” pod kierunkiem Kamila Rosiaka.

Ze względu na przypadającą 14 lutego Środę Popielcową, spotkanie zorganizowano wieczorem 13 lutego.

Skip to content