Ciechanów: VIII Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka z zespołem „Mazowsze”  

Babcie i dziadkowie podczas VIII Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka w diecezji płockiej zostali zaproszeni na koncert kolęd w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Występ artystów w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, zachwycił i pozwolił świętować w rodzinnej atmosferze Bożego Narodzenia. „Mazowsze” przyjechało do Ciechanowa 18 stycznia wieczorem na zaproszenie proboszcza ks. kan. Sławomira Filipskiego.  

Chór i soliści „Mazowsza” przy akompaniamencie orkiestry pod dyrekcją Jacka Bonieckiego zaprezentowali około 1,5-godzinny koncert, podczas którego wykonano szereg znanych polskich kolęd, takich jak „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Cicha noc”, „Triumfy Króla niebieskiego”. Na zakończenie wspólnie ze słuchaczami zespół wykonał kolędę „Bóg się rodzi”. Nagrodą dla artystów były rzęsiste oklaski widzów, parafian, seniorów, którzy w zimowy wieczór przyszli do ciechanowskiej świątyni, aby wysłuchać kolęd, ale też modlić się za wszystkie babcie i za wszystkich dziadków.

Zespół „Mazowsze” przyjechał do Ciechanowa na zaproszenie ks. kan. Sławomira Filipskiego, proboszcza parafii pw. św. Piotra Apostoła. Duszpasterz przypomniał, że po raz pierwszy spotkał Jacka Bonieckiego, dyrektora zespołu, w swojej poprzedniej parafii, w Karniewie i już wtedy powziął myśl, aby kiedyś zaprosić „Mazowsze” na koncert dla wiernych.

Ks. dr Wojciech Kućko, delegat biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego przypomniał, że zespół „Mazowsze” obchodzi swoje 75-lecie. Zacytował słowa papieża Benedykta XVI: „W najbardziej zróżnicowanych kulturach i religiach istnieje wspaniała literatura, wspaniała architektura i wspaniałe malarstwo i wspaniałe rzeźby, i wszędzie jest też muzyka. W żadnej innej sferze kulturowej nie ma tak wspaniałej muzyki jak ta, która narodziła się w wierze chrześcijańskiej (…). Zachodnia muzyka jest czymś wyjątkowym, nie spotykanym w innych kulturach. Z pewnością muzyka zachodnia wykracza daleko poza sferę religijną i kościelną”.

Cyt. za ekai.pl: https://www.ekai.pl/viii-diecezjalny-dzien-babci-i-dziadka-z-zespolem-mazowsze/

Skip to content