Płock: rusza druga edycja Akademii Wiary 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zaprasza na drugą edycję Akademii Wiary. Będzie to cykl spotkań adresowanych do wiernych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu różnych zagadnień dotyczących Kościoła i jego funkcjonowania. Pierwszy wykład odbędzie się 20 lutego w sali parafialnej na terenie kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. Zatytułowano go: „Kościół jest jak drzewo. Od mistycznych korzeni do apostolskich owoców”, a prelegentem będzie biskup płocki dr Szymon Stułkowski.

Z kolei 18 kwietnia ks. prof. dr hab. Wojciech Góralski, wykładowca Akademii Mazowieckiej w Płocku, przedstawi zagadnienie relacji Kościół – państwo. 6 czerwca płocczanie będą mieli możliwość wysłuchać wykładu ks. dr. Kamila Krakowskiego, sędziego Sądu Biskupiego w Płocku o współudziale wiernych świeckich w budowaniu wspólnoty Kościoła. Ostatni zaplanowany wykład odbędzie się 19 września, zostanie poświęcony odpustom w Kościele katolickim, ich znaczeniu i sposobom pozyskiwania, a wygłosi go ks. dr Wojciech Kućko, prodziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Chętni do uczestnictwa w Akademii Wiary zapisują się na wykłady sms-owo, pod numerem telefonu 505-272-535, przynajmniej na dzień przed planowanym wykładem, z podaniem imienia i nazwiska. Uczestnicy Akademii Wiary otrzymają indeksy uczestnictwa w wykładach.

Cyt. za: e.kai.pl

Skip to content