Dywany kwiatowe na Boże Ciało

Fundacja Orszak Trzech Króli przekazuje następującą propozycję, która może zintegrować małżeństwa, rodziny i grupy duszpasterskie w naszych parafiach: „W tym roku świętowanie Bożego Ciała będzie inne niż zawsze. Ten szczególny czas wymaga od nas więcej kreatywności i zaangażowania. Stwórz z rodziną, młodzieżą i wszystkimi chętnymi dywan kwiatowy na procesję Bożego Ciała wewnątrz kościoła. Dywan ułożony z ziół i kwiatów we wzory, po którym przejdzie ksiądz z monstrancją, dodaje wyjątkowego uroku kościołowi i podkreśla wagę wydarzenia jakim jest Procesja Bożego Ciała. Dywan kwiatowy zorganizować należy z wyprzedzeniem czasowym, po uzgodnieniu z miejscowym Księdzem Proboszczem. Należy przygotować m. in. kwiaty i wzory. Wszystkie etapy tworzenia dywanu są przedstawione w formie opisowej, a także video na stronie: http://bozecialo.info.pl/7-jak-przystroic-parafie.html” (źródło informacji: http://orszak.org/aktualnosci/boze-cialo-w-czasie-koronawirusa-201.html, gdzie opisane są również inne ciekawe inicjatywy duszpasterskie na Boże Ciało).

Zachęcamy do włączenia się w to dzieło i przekazanie informacji wiernym, którzy mogliby wykonać takie dywany kwiatowe w kościołach.

Zapraszamy do przesyłania zdjęć dywanów kwiatowych na adres: rodzina@diecezjaplocka.pl, abyśmy mogli je zaprezentować w mediach społecznościowych duszpasterstwa rodzin.

Skip to content