Letnia Akademia Pro-Life 2023

Warsztaty dla obrońców życia człowieka. Kraków, 28 czerwca – 2 lipca 2023 r.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka po raz trzeci organizuje Letnią Akademię Pro-Life. Pięciodniowe warsztaty i wykłady odbędą się w Krakowie w dniach od 28 czerwca do 2 lipca 2023 r. Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na tematy bioetyczne oraz obrony życia człowieka, a szczególne nauczycieli, wychowawców, katechetów i liderów wspólnot.

Podstawą Letniej Akademii są warsztaty. Pracujemy, korzystając z metod aktywizujących, które rozwijają kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia, poszerzają naszą perspektywę i pogłębiają komunikacjęUczymy się rozmawiać z tymi, którzy mają inne poglądy. Tu kluczowe są dwie rzeczy: wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka, chęć wysłuchania go z szacunkiem oraz budowanie pozytywnego przekazu, by zachwycić pięknem życia. Czyli dialog i afirmacja człowieka” – Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji PSOŻC.

Każdego dnia odbywają się prelekcje, warsztaty i spotkania z ciekawymi gośćmi. Zwykle pracujemy metodami aktywizującymi, by jak najlepiej przyswoić wiedzę i utrwalić ją.

Potrzebujemy spotkań, które dodają odwagi, jednoczą nasze środowisko i pomagają budować nowe kontakty i relacje. Potrzebujemy wiedzieć, jak możemy skutecznie działać tam, gdzie mieszkamy – w naszej miejscowości, parafii czy gminie” – Marcin Nowak, koordynator Letniej Akademii Pro-Life

Doświadczenie trzech edycji pokazuje, że udział w Akademii może być świetną okazją do nawiązania znajomości z osobami o podobnych poglądach z całej Polski.

Mimo wielkiej fascynacji tematem obrony życia człowieka i ogromnej radości ze stawiania pierwszych kroków na tej drodze, miałam wiele wątpliwości. Tematyka pro-life nie była pozytywnie odbierana w moim otoczeniu – zarówno domowym, jak i szkolnym. Jestem studentką V roku medycyny. W tym środowisku niestety często mówi się o tzw. ,,prawach kobiet”, o ,,wolnym wyborze”, natomiast niewiele osób jest w pełni świadomych tego, że wybór kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka. Byłam z tym wszystkim sama, potrzebowałam wspólnoty” – Sandra Wcisło, uczestniczka ubiegłorocznej edycji.

W tym roku na warsztatach uczestnicy będą rozmawiać m.in. o rozwoju dziecka od poczęcia i budowaniu trwałych postaw „za życiem” poprzez pozytywną edukację. Przyjrzą się problemowi manipulacji medialnych i zweryfikują argumenty za aborcją. Nie zabraknie też refleksji nad zawsze aktualnymi i budzącymi kontrowersje tematami jak in vitro, antykoncepcja hormonalna czy zmiany kulturowe w dziedzinie płciowości.

Wśród zaproszonych gości, którzy spotkają się z uczestnikami, znajdują się profesjonaliści w swoich dziedzinach, m.in. dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska – specjalista położnik-ginekolog, lek. med. Dorota Jarczewska – specjalista medycyny rodzinnej oraz dr Łukasz Cichocki – psychiatra i psychoterapeuta.

Zapisy trwają do 2 czerwca i odbywają się poprzez formularz na stronie www.akademia.pro-life.pl. Akademia przeznaczona jest dla osób w wieku od 18 do 50 roku życia. Koszt uczestnictwa to 350 zł. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie oraz potrzebne materiały. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców.

Data i miejsce: warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 28.06–2.07.2023 r.

Koszt: 350 zł

Zapisy: formularz na www.akademia.pro-life.pl

Warunki naboru: Zapraszamy osoby w wieku 18–50 lat. Nabór uczestników do Letniej Akademii Pro-Life jest dwuetapowy. Najpierw należy wypełnić formularz na www.akademia.pro-life.pl. Następnie chętne osoby zaprosimy na krótką, 10-minutową rozmowę online, żebyśmy mogli poznać się jeszcze przed warsztatami.

Zapewniamy: noclegi, wyżywienie, fachową wiedzę, kompetentnych wykładowców, opiekę duchową, spotkania integracyjne. Choć Letnia Akademia Pro-Life to nie rekolekcje, uczestnicy będą mogli codziennie uczestniczyć we Mszy Św.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka od 24 lat działa na rzecz prawnej obrony życia człowieka poprzez edukację, niesienie pomocy oraz podejmowanie inicjatyw modlitewnych. Misję realizuje poprzez organizowanie finansowego wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami w ramach Funduszu Dziecka Chorego, rozwijając pozytywną edukację dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez media, publikacje wydawnicze, konkursy, wystawy i filmy. Współorganizatorem tegorocznej edycji Letniej Akademii Pro-Life jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka 
organizacja pożytku publicznego KRS 0000140437 
ul. Krowoderska 24/1, 31-142 Kraków 
biuro: ul. Krowoderska 24/6, 31-142 Kraków 
tel./fax (12) 421-08-43 
www.pro-life.pl, e-mail: biuro@pro-life.pl

Skip to content