Spotkanie dla rodziców kapłanów i osób zakonnych – 17-18 listopada 2023 r.

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO

Droga Mamo, Drogi Tato!

Serdecznie zapraszam Was na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych diecezji płockiej. Zależy mi na tym, byśmy się spotkali, poznali i wspólnie pomodlili w intencji Waszych Córek i Synów. Spotkanie pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku oraz w sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym.

Główna część spotkania będzie miała miejsce 18 listopada br. (sobota). W piątek 17 listopada br. w Ośrodku w Popowie rozpoczniemy wieczór skupienia. Można przyjechać już w piątek i zanocować w ośrodku lub przybyć tylko w sobotę.

Cieszę się na spotkanie z Wami. Jeśli to możliwe, zapraszam w sobotę na Mszę świętą także Waszych Synów i Córki.

Do zobaczenia w Popowie!

Płock, dnia 5 października 2023 r.

+ Szymon Stułkowski
Biskup Płocki


PROGRAM SPOTKANIA

17 listopada 2023 r. (piątek), Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku

17.00   Konferencja „Wartość modlitwy Liturgią godzin w życiu świeckich” – ks. kanonik dr Maciej Miętek, kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej

18.00   Msza św. z nieszporami

19.00   Kolacja

20.30   Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski

18 listopada 2023 r. (sobota)

10.00   Konferencja „Jak być rodzicami księży i osób konsekrowanych w postchrześcijańskim świecie?” – ks. kanonik dr Tomasz Sztajerwald, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej pw. Matki Bożej Zwycięskiej (Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku)

11.30   Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Szymona Stułkowskiego ze wszystkimi przybyłymi kapłanami (sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym)

13.00   Obiad (Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy w Popowie-Letnisku) 

14.00   Występ artystyczny


Zgłoszenia kapłanów, osób konsekrowanych i rodziców do dnia 10 listopada br., e-mail: rodzina@diecezjaplocka.pl lub tel. 505 272 535.

Za pomocą poczty dziekańskiej zostaną dostarczone karty z zaproszeniami. Prosimy uprzejmie Czcigodnych Księży Dziekanów o przekazanie ich wszystkim księżom proboszczom parafii, których z kolei prosimy o pomoc w ich dostarczeniu rodzicom księży i sióstr zakonnych oraz księżom i osobom konsekrowanym z terenu parafii. Gdyby zabrakło wydrukowanych zaproszeń, przyjmiemy zamówienie i przygotujemy większą ich liczbę.

Organizację dnia skupienia koordynuje Wydział ds. Rodzin we współpracy z sanktuarium w Popowie Kościelnym oraz z Ośrodkiem Caritas w Popowie-Letnisku.

ks. Wojciech Kućko
Dyrektor Wydziału ds. Rodzin

Skip to content