Zaproszenie na III Diecezjalne Święto Rodziny w Płocku

Wydział ds. Rodzin, Wydział Duszpasterski, Wydział Katechetyczny, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, Szkoły Katolickie w Płocku oraz inne stowarzyszenia, ruchy, organizacje wraz ze szkołami i instytucjami organizują w Płocku w niedzielę, 26 maja 2024 r., III Diecezjalne Święto Rodziny oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Otoczmy troską życie!” 

Obchody te są związane z ogłoszonym przez papieża Franciszka na ten czas Światowym Dniem Dzieci oraz ze świętowaniem w Polsce Dnia Matki.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy kapłanów, siostry zakonne oraz wszystkie rodziny naszej diecezji. Dzięki uprzejmości i pomocy Księży Dziekanów przekazaliśmy pocztą listy do księży proboszczów wszystkich parafii naszej diecezji z prośbą i zaproszeniem przynajmniej jednej rodziny z parafii, która mogłaby przybyć do Płocka. Liczymy na obecność przedstawicieli każdej parafii naszej diecezji. 

Program uroczystości dnia 26 maja 2024 r. (niedziela)

11.30   Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku (ul. Tumska 3)

12.30   XII Marsz dla Życia i Rodziny z placu przed Bazyliką Katedralną do Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku (ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2)

13.30   Festyn rodzinny w ogrodzie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek)

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 23 maja br. mailowo na adres: rodzina@diecezjaplocka.pl lub wiadomością SMS na tel. 505 272 535. Prosimy o podanie: nazwy parafii oraz liczby uczestników.

Dziękujemy za wsparcie organizacji tego wydarzenia oraz jego promocję w mediach społecznościowych.

Komitet Organizacyjny

Skip to content